Еколошке радионице „Едукујмо нацију да чува канализацију“

Еколошке радионице „Едукујмо нацију да чува канализацију“

Представници ЈКП „Букуља“: Маријана Катанић, Саша Павловић и Сања Батрићевић,  су 9. новембра и 14. децембра 2022. одржали две интерактивне радионице за ученике VII и VIII  разреда ОШ „Светолик Ранковић“ , а у оквиру предмета Домаћинство.
Ученицима је објашњен пут воде од прикупљања залиха у акумулацијама, њеног транспорта, прераде, дистрибуције, али транспорт и прерада отпадних вода.
Истакнута је значај економичне потрошње питке воде, али и проблеми занемарног понашања према канализационим одводима.

Нова кампања „Едукујмо нацију да чува канализацију! „је један од пројеката покренутих у оквиру кровне кампање „За чистији Аранђеловац“ и идеја је да се шири свест о одговорном понашању сваког појединца према јавном добру.