Предавање о језику

ПРЕДАВАЊЕ О ЈЕЗИКУ

У оквиру активности којима смо обележили Европску недељу језика у Светолику, одржано је и предавање наших бивших ученика, данас стручњака из области коју су дипломирали.
Са нама су били: Милан Граоринов, који је завршио руски, Софија Ранковић која је завршила шведски и Тамара Радојковић, која је завршила јапански језик.
Из њиховог излагања смо сазнали о детаљима и занимљивостима језика који су студирали и на тај начин помогли ученицима 8. разреда у њиховој професионалној оријентацији. Разговарали су о томе како су одабрали језик који су студирали,  занимљивостима о земљама које су посетили, потешкоћама током студирања и предностима језика, а на крају су ученици имали прилику да постављају питања и учествују у дискусији.