Март, месец српског језика

30. мар 2023. | Летопис

Март, месец српског језика

Данас су ученици наше школе: Јелена Миловановић 5/2, Софија Сворцан 6/2, Урош Васиљевић и Војин Петровић 8/2 са својим наставницима Маријаном Милисављевић, Светланом Дамњановић и Николом Настићем учествовали у обележавању манифестације „Март, месец српског језика“. Ова манифестација, између осталог, има за циљ да широј јавности укаже на значај очувања и неговања српског језика, традиције и културе.
Наставници наше школе су у сарадњи са Центром за културу организовали језичку радионицу „Језикофил“, која је одржана у Савременој градској галерији, на којој су присуствовали ученици и наставници гимназије и основних школа на територији општине Аранђеловац.
Ученици су се кроз занимљив начин рада упознали са изражајним могућностима српског језика и решавали језичке недоумице.